دستگیری دو وکیل دو وکیل قلابی در کرمان

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان از دستگیری دو نفر کلاهبردار که تظاهر به امر وکالت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان با اشاره به دستگیری «علی.ح»که خود را وکیل و مشاور قضایی معرفی و از این طریق مبالغی از مردم دریافت می‌کرد، گفت: چهار نفر هم اکنون از این وکیل قلابی شاکی هستند.

وی افزود: این فرد با ادعای اعمال نفوذ در دستگاه قضایی و تظاهر به امر وکالت بستگان محکومان به اعدام و افراد مراجعه کننده به محاکم را فریب می‌داده است.

این مقام قضایی یادآور شد: در بررسی مدارک و اسناد به دست آمده از وی و اظهارات شکات، مشخص شد که وی بیش از ششصد و پنجاه میلیون ریال با این روش تحصیل کرده است.

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان گفت: اخذ مبلغ ششصد میلیون ریال از بستگان دو نفر از محکومان دادگاه انقلاب اسلامی که به اعدام محکوم شده بودند و اخذ مبلغ پنجاه میلیون ریال از فردی که در دادگستری یکی از شهرستان‌ها پرونده اختلاف مالی داشته و اخذ مبلغ چهل میلیون ریال از بستگان یکی از محکومان برای آزاد سازی خودروی توقیفی وی از جمله اقدامات این فرد است.

وی با اعلام این که این شخص در زمان دستگیری به صورت ماهرانه‌ای تغییر چهره داده و قصد فریب ماموران را داشت، گفت: وی هم اکنون با قرار بازداشت در زندان به سر می‌برد.

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان در بیان چگونگی کلاهبرداری نفردوم نیز گفت: این فرد کــه «علی.ص» نام دارد، با انجام کار تبلیغاتی و چاپ وانتشار آگهی وکالت ومشاوره قضایی از ده نفر از افراد مختلف و بستگان محکومان، قریب به سیصد میلیون ریال از طریق دادن وعده های مختلف وتظاهر به وکالت و آشنایی با قضات کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: در اطاق کار وی انواع مهر وسربرگ های مجعول وکتب حقوقی یافت شده و هم اکنون به اتهام جعل،کلاهبرداری وتظاهر به امر وکالت دربازداشت است.

نقل از ایسنا

/ 0 نظر / 17 بازدید