درخواست از دادستان برای پیگیری جدی پرونده‌های کودک آزاری

وزیر دادگستری به مهر خبرداد

 

                                       

سید مرتضی بختیاری از درخواست این وزارتخانه به دادستان کل کشور برای پیگیری جدی و حساسیت بیشتر در پرونده های کودک آزاری خبر داد.
وزیر دادگستری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار اخبار مربوط به کودک آزاری در رسانه ها و واکنش جامعه نسبت به اینگونه حوادث غیر انسانی گفت: وزارت دادگستری نامه ای را به دادستان کل کشور ارائه کرده و از حجت الاسلام محسنی اژه ای درخواست شده تا در محاکم با جدیت بیشتری در مورد اینگونه حوادث رسیدگی شود.

وی افزود: خوشبختانه در محاکم قضائی کشور اینگونه حوادث به درستی پیگیری می شود ولی حساس کردن این موضوع و رسیدگی سریع موجب امنیت اجتماعی و تسلی خاطر شهروندان است.

وزیر دادگستری اظهار داشت: نکته مهمی که در اینگونه آسیبهای اجتماعی دیده می شود بی اطلاعی والدین از حقوق کودکان و همچنین خلاء فرهنگ سازی صحیح در جامعه است و باید دستگاههای متولی همت بیشتری در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی به خصوص حقوق شهروندی انجام دهند.

بختیاری با ابراز تاسف از حوادث دلخراش کودک آزاری در هفته های گذشته گفت: صحنه ها واقعا تاسف آور بود چرا که این کودکان بی گناه بدون هیچگونه جرمی شکنجه شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند.

به نقل از سایت اتحادیه کانون های وکلای دادگستری

 

/ 0 نظر / 30 بازدید